Originální, kompatibilní nebo renomovanou náplň?

Úvod Zajímavosti Originální, kompatibilní nebo renomovanou náplň?

V čem se liší různé druhy náplní do tiskáren?

kompatibilní nebo originální náplně?

Pokud si kupujete náplň do tiskárny, tak máte možnost si zvolit buď náplň originální, kompatibilní či renomovanou. Vysvětlíme si, jaký je v nich rozdíl a jaký typ náplně je pro Vás nejvýhodnější.

 

Originální náplně

Originální náplně si pořizuje většina lidí. Jsou totiž vyrobeny přímo výrobcem dané tiskárny. Vyrábí náplně jak do inkoustových tiskáren (cartridge) tak i do laserových tiskáren (tonery). Originální náplně jsou nejdražším typem náplní, avšak sytost barev a kvalita tisku je výborná. Takové náplně slouží především fotoateliérům a tiskovým firmám.

 

Kompatibilní náplně

Tyto náplně nevyrábí přímo výrobce. Jejich cena tak bývá mnohdy až o 70% nižší než u náplní originálních a také většinou vytisknou až o 20% víc stránek. Zde se můžeme setkat s kompatibilními cartridgemi a kompatibilními tonery. Pokud kupujete kompatibilní náplň, tak je důležité dát si pozor na to, zda daná cartridge je s čipem nebo bez čipu. Mnohdy se můžete setkat na slevových vyhledávačích s cenou, která je velmi nízká. To bývá většinou způsobené tím, že daná náplň nemá čip. To se Vám však na našem eshopu stát nemůže, jelikož naše všechny cartridge a tonery obsahují čip a jsou 100% funkční. Mnohdy se lidé obávají i toho, že pokud kompatibilní náplň vloží do tiskárny, tak ztrácí záruku na tiskárnu. To však není pravda, ale doporučuji, pokud se tiskárna pokazí a bude ji potřeba reklamovat, vložit do tiskárny originální náplně nebo alespoň náplně z tiskárny vyndat. Tento typ náplní je vhodný zejména pro běžný tisk jak ve firmách, tak i v domácnosti.


CHCI SI KOMPATIBILNÍ NÁPLŇ KOUPIT


CHCI VĚDĚT, JAK KOMPATIBILNÍ NÁPLŇ VYMĚNIT

 

Renovované náplně


Náplně, které jsou znovu dopuštěny inkoustem (cartridge) či je dosypán prášek (toner). Funguje to tak, že máte prázdnou cartridge či toner a do dané nádržky dolejete inkoust, u toneru dosypete prášek. Tento proces, pokud jste zruční, můžete provádět i doma. Samozřejmě lze tento typ náplně i běžně zakoupit a cena bývá přibližně stejná jako u kompatibilních náplní. Riziko je, že pokud nakoupíte náplň, která je už doplněná vícekrát (stačí 3x), tak Vám může zacpat trysky v tiskárně. Doplňují se originální i kompatibilní náplně. Dané náplně bych doporučil pro domácnost a do firem, pro běžný tisk.


CHCI SE NAUČIT DOPLŇOVAT STARÝ TONER ČI CARTRIDGE


CHCI SI KOUPIT RENOVOVANOU NÁPLŇ

 

Copyright 2014 - 2017 © kompatibilninaplne.cz