10 factů o tiskárnach

Nejstarší tištěná práce je datován k roku 868A - Diamond Sutra z Číny. Jedná se o tištěný buddhistický text, který zdůrazňuje význam a není připojován na hmotné objekty.


    Evropská tisková technologie byla vyvinuta v roce 1440 Johann Gutenberg. Jeho vynález ho neudělal bohatým, protože byl žalován obchodními partnery roce 1455 a byl nucen vzdát se svého podnikání v tisku, poté upadl do finančního krachu před svou smrtí v roce 1486.


    Laserová tiskárna Xerox byla vynalezena v roce 1969 a byla postavena za použití modifikované kopírky.


    Fixační válečky v laserových tiskárnách se zahřívají na téměř 200 stupňů, aby prášek, který je v toneru správně tiskl na papír. Válečky pohybují papírem tak rychle, že není čas, aby papír v tiskárně shořel.


    Nejmenší tiskárna na světě je PrintStick amerického výrobce PLANON. Měří pouze 5,08 x 5,08 x 27,94 cm a váží pouhých 680 gramů.


    Nejmenší tištěnou knihou na světě je 22 str. japonská obrázková kniha, která měří 0.074 × 0,075 cm. Aby byly vidět obrázky, je potřeba lupy.


    Vůbec první laserová tiskárna určená pro použití v kanceláři byl Xerox Star 8010. Vydána v roce 1981, a stála v té době 17.000 $.


  V toneru není inkoust, ale miniaturních plastové kuličky, které tají v procesu tisku.


    Největší digitální tiskárna na světě je Infinitus Big Image Systems. Používá se k tisku pozadí pro film, divadlo a televizních přijímačů, a může tisknout na média až do 12 metrů dlouhých a 50 metrů širokých.


Na Mezinárodní vesmírné stanici, používájí k tisku 3D tiskárnu, která se používá na nástroje, které slouží k opravám na vesmírné stanici. Tato tiskárna byla speciálně vyvinuta pro tisk ve stavu bez tíže, a aby ji bylo možné používat na vesmírné mise.

  • Jak nejlépe skladovat inkoustové náplně do tiskáren?
  • Reset tiskány OKI, aneb jak si poradit s chybou Program failed with error code 14612
  • Víte co znamená DPI při tisku a co určuje DPI?
  • Nové levné tiskárny Canon
  • Epson půjde nejspíš k soudu
  • Víte, proč jsou originální tonery tak drahé?
  • Zajímavosti ze světa tisku
  • Vytíženost toneru při 5 % pokrytí je…. Víte co to znamená?
Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení