Drum, foto válec, zobrazovací jednotka

Jedná se o spotřební zboží, které se dokupuje k tiskárně. Díky fotoválci vaše tiskárna vytiskne na papír požadovaný dokument. Drum májí jen laserové tiskárny. Tudíž pokud kupujete laserovou tiskárnu, tak je potřeba počítat i s tím že časem vaše laserová tiskárna bude potřebovat ne jen nové tonery, ale i zobrazovací jednotku. Drum má životnost většinou 3 až 4x větší než je kapacita toneru. Tudíž pokud kupujete do tiskárny toner o kapacitě 10000 stran tak s velkou pravděpodobností bude mít zobrazovací jednotka životnost 40 000 stran.

Co že to vlastně drum je?

Drum, ale můžete se setkat i s pojmenováním tiskový válec, zobrazovací jednotka nebo fotoválec.  Drum fungujete tak, že se na něj z tonerů nanese prášek a to ještě před jeho vypálením na papír. V místě kam prášek dopadne, se změní elektrický náboj. Na tomto místě pak dochází k přichycení prášku na papír a tím vznikne váš dokument, který jste doposud měli v PC.

Jaké jsou druhy tiskové jednotky?

Na českém trhu, se můžete setkat s kompatibilní verzí drumu, ale i renovací, popřípadě originálem. Nejdražší je originální drum. Máme vyzkoušené, že u určitých tiskáren je lepší pořídit drum originální, něž renovaci nebo alternativu. U originálu vložíte jen drum do tiskárny a tiskárna tiskne bez problému. U renovací a kompatibilních foto válců může dojít k tomu, že daný drum nemusí fungovat s tonery, které již máte v tiskárně a Vy budete muset dokoupit tonery nové. Na tuto skutečnost se nás klidně můžete zeptat a my Vám rádi poradíme.

Nedávno jsme tento problém řešili u tiskárny OKI MC352, kde si zákazník objednal renovovaný drum OKI 44968301 od jiného dodavatele. Po vložení drum nekomunikoval, bylo potřeba ho složitě restartovat, ale i tak nebyl výsledek tisku dokonalý. Po vložení originálního válce OKI 44968301 do tiskárny, se veškerý problém s tiskem vyřešil.

Kupujte kvalitní kompatibilní tonery, ale originální zobrazovací jednotky a vše bude v pořádku. Pokud si nebudete vědět rady, co je pro Vás nejlepší, tak nás neváhejte kontaktovat.

Kvalitní fotoválce, tonery do tiskáren nakoupíte na www.tisknijakduha.cz

blank
  • Výpadek náplní do tiskáren se blíží
  • Náplně do tiskáren v Uherském Brodě, skladem. Můžete mít ještě dnes.
  • Tiskárna Xerox hlásí chybu: Usadit znovu kazetu
  • Pozor na náplních HP 652 XL nefungují čipy.
  • Nefungují Vám náplně HP?
  • Výměna čipu u toneru HP CF217A
  • Nový vyhledávač náplní do tiskáren
  • Víte, jaká je nejčastější závada na tiskárně?

Přihlášení

Tyto stránky využívají soubory Cookies. Bližší informace o souborech cookies a jak je možné zabránit jejich použití, najdete na stránce s informacemi o ochraně osobních údajů.