Tiskárny HP odmítají neoriginální náplně do tiskáren

Aktualizujete ovladače Vaší tiskárny? Pokud ano, tak si dejte pozor, jak mnozí majitelé tiskáren HP. Firma HP totiž přinesla svým zákazníkům nemilé překvapení. Díky aktualizaci ovladačů tiskárny, nelze používat v tiskárně neoriginální náplně. Výrobci těchto náplní tedy vymýšlejí způsob, jak firmware obejít.

Mnozí spotřebitelé tiskáren HP měli začátkem září 2016 potíže s neoriginálními náplněmi. Doposud mohli používat kompatibilní náplně bez jakýchkoliv problémů, nyní jim začaly tiskárny hlásit, že se jedná o poškozenou náplň a mají ji vyměnit. To se týkalo i nových kompatibilních náplní.

Za to vše může upgrade firmware, který výrobce tiskáren v tichosti spustil v březnu 2016. Většina tiskáren ho z internetu stáhla až nyní. Dle slov výrobce se jedná o zkvalitnění služeb zákazníkům a také o důslednější ochranu duševního vlastnictví.

Právě proto výrobci alternativních náplní dali hlavy dohromady a zvažují, jak novou ochranu překonat. Nejpravděpodobnějším řešením je výměna čipů náplní za nové kompatibilní čipy. Někteří pokročilejší uživatelé se snaží ochranu obejít downgradem (přejití na starší verzi ovladačů tiskárny). Také shánějí i přístroje, které ještě aktualizaci nestáhly.

Originální náplně do tiskárny jsou přitom velmi drahé. Některé náplně jsou dražší než luxusní koňaky nebo parfémy. Podobné to je i s originálními tonery do laserové tiskárny, kde test tonerů prokázal, že tiskárny plýtvají i barevnými tonery i při černobílém tisku. 

zdroj: dTest

blank
  • Koupili jste náplně do tiskáren do zásoby?
  • Ekologická likvidace tonerů do tiskáren
  • Myslíte si, že tiskárnám odzvonilo?
  • Kolik ropy je potřeba na výrobu jednoho toneru?
  • Nové čipy do tonerů Xerox, Samsung
  • Nebojte se alternativních náplní do tiskáren
  • Ne každý kompatibilní toner do tiskárny je stejný
  • Konica Minolta dělá bílé pruhy

Přihlášení

Tyto stránky využívají soubory Cookies. Bližší informace o souborech cookies a jak je možné zabránit jejich použití, najdete na stránce s informacemi o ochraně osobních údajů.